DOK slušamo kako cene nekretnina lete do neba, još ima porodičnih kuća koje se mogu kupiti za malo para i uz dodatna ulaganja prilagoditi meri kupca. Dobar deo takvih nude banke koje su aktivirale hipoteku jer dužnici zajmove nisu vraćali.
Povezane vesti

ZA STAN U BEOGRADU KUĆA U ČIKAGU: Poslednjih godina se sve više građana Srbije odlučuje da kupi nekretnine u inostranstvu i izdaje ih
KUĆA na obali Atlantskog okeana, apartman sa pogledom, nedaleko od plaže Egejskog, Jonskog ili Sredozemnog mora, deluju kao nedostižan san. A mnoge će iznenaditi da bi takve nekretnine u Grčkoj, Turskoj, pa i Americi mogli da zamene za pančevačku garsonjeru, ili stan u Rakovici.
05. 05. 2021. u 13:00

TRŽIŠTE NEKRETNINA U SRBIJI U KONSTANTNOM PORASTU: Oporavak nakon pandemije iznenađujuće brz, jedan je ključan razlog za to
IAKO se znatno veći deo nekretnina u Srbiji plaća gotovinom, stambeni krediti beleže konstantan rast. U prvoj polovini prošle godine pod uticajem pandemije korona virusa pad tržišta nekretnina bio je kratkotrajan, navode u Udruženju banaka Srbije i dodaju da se tržište od juna do decembra 2020. godine oporavilo mnogo brže nego što je bilo ko očekivao.
03. 05. 2021. u 21:27

KOjI SPRAT ODABRATI KADA KUPUJETE STAN? Jedan je najtraženiji, podiže cenu i do 25 odsto
KADA biraju stan, kupci ne obraćaju pažnju samo na lokaciju, kvadraturu i uređenost, već i na spratnost. Iako u prvi mah to deluje sekundarno, ispostavilo se da baš i nije tako, o čemu najbolje govore razlike u ceni kvadrata - u istoj zgradi.
27. 04. 2021. u 09:39

U "SRPSKOJ TOSKANI" CENA KUĆE VEĆ OD 13.000 EVRA: Nadomak Beograda nalazi se prava oaza za hedoniste (FOTO)
ŠUMADIJSKI gradić Topola, udaljen malo više od 75 km od Beograda, prava je oaza za uživanje i odmor, ali i pokretanje poljoprivrednog biznisa. Prati ga epitet "srpska Toskana", a gotovo sva sela oko Topole poznata su po voću i vinogradima.
24. 04. 2021. u 14:04
Najnovije iz rubrike

METALNI KONTEJNER SA ŽIVOTINJSKIM LEŠEVIMA ŠOKIRAO GRAĐANE ŠAPCA: Ministarstvo reagovalo - inspekcija hitno na terenu
POVODOM objave na društvenoj mreži Fejsbuk, na kojoj je prikazan metalni kontejner sa leševima životinja unutar i oko njega, oglasilo se Ministarstvo poljoprivrede. Kako su naveli, veterinarska inspekcija Odeljenja u Šapcu, zajedno sa patologom Veterinarskog specijalističkog instituta Šabac, izašla je na teren odmah po dobijanju informacije od Kabineta ministra.
19. 05. 2025. u 16:12

Čadež: Konstruktivan razgovor sa Martom Kos – Zapadnom Balkanu je mesto na jedinstvenom evropskom tržištu
Predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež, kao član delegacije Evrokomore, sastao se danas u Briselu sa komesarkom Evropske unije za susedstvo i proširenje Martom Kos, sa kojom je razgovarao o izazovima Zapadnog Balkana na putu ka jedinstvenom tržištu i Evropskoj uniji.
19. 05. 2025. u 16:01

MENJAJU SE PRAVILA U PRODAVNICAMA: Evo kakve promene ih čekaju
Vlada Federacije BiH razmatra uvođenje fleksibilnijeg modela regulisanja neradne nedelje kojim se predviđa 16 radnih nedelja u toku godine, kao što je u Hrvatskoj.
19. 05. 2025. u 16:00

ZLATO I PŠENICA U PORASTU, NAFTA NAJNIŽA U MESECIMA: Evo kakvo je tačno stanje na berzi u Evropi
EVROPSKI berzanski indeksi su danas uglavnom u padu, zlato i pšenica su poskupeli, dok se nafta Brent prodaje za oko 65 dolara po barelu.
19. 05. 2025. u 15:55

DOMAĆIN IZ BAČKOG PETROVCA POSEJAO MAK: Malo je uložio, a evo koliko zarađuje - veliko interesovanje je iz inostranstva za kupovinu
JAROSLAV Balaž iz Gložana, kod Bačkog Petrovca, posle 15 godina ponovo je jesenas posejao mak. Smatra da ova godina obećava dobar rod, prinos od 500 do 700 kilograma po jutru na područjima gde nije bilo mraza, zbog umereno tople klime. Posle suvog ratarenja Jaroslav se opredelio za mak zbog klimatskih promena, skupe setve i niskih cena primarnih poljoprivrednih kultura, smatrajući da će bolje finansijski proći jer na domaćem tržištu ima izvoznika koji mak prodaju u Češkoj i Slovačkoj.
19. 05. 2025. u 15:49
Kocta
27.06.2021. 22:57
Проклетство лихвара је у питању а све банке су лихвари. Купити од проклетог и навући проклетство на породицу у Србији нико неће. Нека банке уживају у отетом на превару и на силу.
Nikola
28.06.2021. 09:28
@Kocta - Vidi se da si covek od nauke @Kocta.
Juca
28.06.2021. 00:53
Ovo je mogućnost da država kupi ove kuće za izbeglice i siromašne porodice !
Srbijo Zuta kuco
28.06.2021. 05:56
@Juca - Mislite na izbeglice iz Sirije, Avganistana, Iraka...? Srbija mora da vrati izbegle, proterane i raseljene Srbe u mesta iz kojih su dosli da etnicko ciscenje ne bi uspelo i bilo nagradjeno.
Dragica
28.06.2021. 18:22
@Juca - Bravo kosta ,banke su najvece robstvo Srbije
Mira
28.06.2021. 06:48
Ima dosta porodica koje zive privatno i koje bi rado kupile, ali niko ne zna i iskreno sve dobro po nizim cenama ode odmah. Evo na primer ja ne znam nista o tome, a ima more ljudi koji ne znaju. Znamo svi da to rade banke, ali kako doci do info? Neko rece da ke prokleto, pa to banka prodaje i ako je neko proklet onda je ona.
Veka
28.06.2021. 09:20
Ma sta se to desilo hahaha koliko samo je tako stanova prodato ali u dogovoru izmedju par ljudi,ovo nesto nije kako treba...nema pravne drzave
Dragica
28.06.2021. 19:16
Kuce su na prodaji ,jer gradani nisu mogli da vrate kredit.
Tale
29.06.2021. 18:35
Oteto-Prokleto.
Jovan
30.06.2021. 00:53
Oteto ptokleto, duznici nisu krivi sto je cena svakcarca skocila naglo a niko nije reko da sa tim raste glavnica duga, da se ralika ne isplacuje ali da ce se naplatiti, pa tako klijenti kojima subodobravani krediti u francima 2007. God dobili su protivdinarsku vrednost a za samo nekoliko gofina franak je poskupeo duplo i glavnica se uvecala. Mnogi su otplatili glavnicu kojusu dobili u protivdinarskoj vrednosti, a banke su otimale kuce. Da li je klijent kriv sto je franak poskupeo. Moglimi nalo na tu temu o poskupljenu franka da pisete cija je to krivica, i zasto se od klijenata trazilo da plate nesto sto nisu dobili. Mogli bi malo vise da se posvetote ovoj temi pa bi videli da banke ni po jednom zakonu nisu zakonski oduzele kuce. Jer u zakonu o oblikaciji stoji da su strane ravnopravne, a gde je tu ravnopravnost ako klijent korisnik kredita nije kriv za poskupljenje strane valute, a banka nije sagledala celokupan rizik i objadnila klijentima da se glavnica uvecava poskupljenjem a da razlika nece biti isplacivana, da ce banke naplacivati i poskupljenje strane valute i kamatr, da su to objadnili mnogi bi od takvih ugovora odustali, ali banke su sve o tome mudro precutale da bi ih za male otimali. Pa se detaljno posvetite ovoj temi proucite sve zakone da vidite po kom zakonu je dozvoljeno da klijent bude u neravnopravnom polozaju i da mu se namece neato zasta nije kriv i sto mu nije na vreme objasnjemo, i zasto banke nisu sagledale rizik od poskupljenja strane valute da ce time klijent dospeti da ne bude kreditno sposoban.