SRBIJA JE U ČETVRTFINALU! ''Delfini'' razbili Francuze u odlučujućem vaterpolo meču na Olimpijskim igrama

Filip Milošević

03. 08. 2024. u 20:41

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Francusku sa 15:8 u odlučujućem meču grupne faze Olimpijskih igara, te ''delfini'' prolaze dalje, a Francuzi završavaju takmičenje.

СРБИЈА ЈЕ У ЧЕТВРТФИНАЛУ! Делфини разбили Французе у одлучујућем ватерполо мечу на Олимпијским играма

Fenomenalan i najbolji meč za naše momke do sada na ovim Igrama. Već na samom početku meča poveli su sa dva razlike i tu prednost ne da nisu ispuštali, već su je samo povećavali do kraja meča.

Viđena je prava rapsodija ''delfina'' , ređali su se golovi kao na traci, dok Francuzi nisu znali šta ih je snašlo. Ova pobeda znači da se naša reprezentacija plasirala u dalju fazu takmičenja, pošto ima tri boda više i bolji međusobni učinak od Francuza, koji jedini i mogu da ih stignu po bodovima u poslednjem kolu.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bili su Mandić, Strahinja Rašović i Ubović sa po dva pogotka.

Poslednji meč u grupi Srbija igra s Mađarskom u ponedeljak u podne.

Na tabeli, pred poslednje kolo, u grupi B je situacija sledeća: Španija 12 bodova, Australija 9, Mađarska 6, Srbija 6, Francuska 3, Japan 0.

U grupi A, gde je ostalo da se odigra meč Italija - Rumunija, trenutno je ovako: Hrvatska 9 bodova, Grčka i Italija po 8, SAD 6, Crna Gora 2, Rumunija 0.

32' KRAJ! SRBIJA JE POBEDILA SA 15:8 I PLASIRALA SE U NAREDNU FAZU!

29' Razigrala se Srbija! Miloš Ćuk je nezaustavljiv za odbranu domaće ekipe.

28' Evo ga pogodak i za Francuze nakon tajm-auta njihovog trenera, 13:7.

25' U poslednjoj četvrtini naši momci prvi postižu pogodak, 13:6.

Kraj treće četvrtine, 12:6 za Srbiju

22' Kontrnapad za Srbiju, Ubović prelepim lobom donosi svom timu novu najveću prednost!

21' E, sada imamo čak pet golova prednosti. Najveća razlika na meču! 11:6 za ''delfine''.

20' Ponovo imamo četiri gola prednosti, Viktor Rašović na asistenciju svog brata šalje loptu iza golmanovih leđa, 10:6!

19' Jakšić! Fenomenalan pogodak sa velike udaljenosti! 9:6

18' Mini-serija ''trikolora'', ponovo su matirali našeg golmana, 8:6.

17' Prvi do gola u trećoj deonici delo je Francuza, 8:5.

Kraj druge četvrtine, 8:4 za Srbiju

16' Na poluvreme se odlazi sa četiri gola prednosti za ''delfine'', 8:4.

15' Evo ga i Dušan Mandić! Gol sa velike distance za najboljeg vaterpolistu naše reprezentacije, 7:3.

14' Mehdi Marzouki pogađa i smanjuje prednost ''delfina'' na 6:3.

14' Petar Jakšić je imao zicer pred golom Francuza i pogodio k'o od šale, ovo je njegov debitantski gol na Olimpijskim igrama, 6:2!

13' Filipović sve brani, fenomenalno! Ovo je našem golmanu šesta odbrana na ovom meču, 5:2.

11' Strahinja Rašović pogađa! Imamo velika tri gola prednosti!

10' Tokom prva dva minuta druge četvrtine ni jedna od reprezentacija nije uspela da postigne pogodak.

Kraj prve četvrtine, 4:2 za Srbiju

8' Nemanja Vico je strelac za našu reprezentaciju, dok na drugoj strani Tomas Vermu takođe pogađa. Petnaest sekundi do kraja nam je bilo dovoljno da pogodimo, i odemo na dva gola razlike pred početak druge četvrtine.

7' Upisuju se i Francuzi na semafor, sada je 2:1. Oni su iskoristili igrača više i došli do pogotka.

6' Ranđelović pogađa na asistenciju Ćuka! 2:0.

4' Druga odbrana našeg golmana na meču, Francuska se još uvek nije upisala na semafor.

3' Promašuje i Miloš Ćuk.

2' Pogodili smo iz peterca, a zatim ''domaćini'' turnira nisu bili precizni, 1:0!

1' Meč je počeo, Srbija ne koristi prvi napad, Strahinja Rašović nije uspeo da zatrese mrežu, dok na drugoj strani nisu bili precizni ni Francuzi.

UOČI MEČA:

Srbija ima sve u svojim rukama. Ako pobedi Francusku od 19.30, izvesno je da će se plasirati u četvrtfinale Olimpijskih igara u Parizu.

''Delfini'' su na učinku 1-2, nakon što su pobedili Japan, poraženi su od Australije i Španije.

BONUS VIDEO: MLADIĆ IZ BEOGRADA SVUDA UZ SRBIJU: Filip sa urnebesnom majicom pruža podršku ''orlovima'' i u Lilu